Ružomberský hlas
  • Sobota 26. október 2024
  • 0:0:0
  • Online:

ŠPORT FUTBAL KOMENTÁR Futbalisti MFK Ružomberok dnes v Niké lige vyhrali nad Trenčínom 1:0. O jediný presný zásah sa postaral z pokutového kopu už v 5. minúte Múdry. Za svoj výkon, hlavne v druhom polčase, by si však mal spytovať svedomie. Ale, nielen on...

Aj verného, oddaného fanúšika futbalového Ružomberka môže po dnešku hriať len jeden pocit. Že jeho tím vyhral a pripísal si do tabuľky cenné tri body. Hoci si zverenci Ondřeja Smetanu vypracovali v zápase proti priemernému Trenčínu viacero veľmi sľubných šancí, viac už nedokázali premeniť na gól. Chýbal strelec, hráč, ktorý v správnej chvíli zoberie zodpovednosť do vlastných rúk a presne zakončí.

Má byť azda priaznivec MFK spokojný s tým, že Múdry síce suverénne a bez váhania premení nariadenú penaltu, ale v 31. minúte, keď sa mu doslova otvorila "diaľnica" k brankárovi, ani nezakončil, ani neprihral, len stratil loptu? Viackrát v zápase okato držal súpera za dres, v pokročilej fáze druhého polčasu bol už kondične úplne odpísaný a nestíhal?

Oliver Luterán. Hrá už niekoľký zápas po sebe buď značne premotivovaný, alebo unavený. Alebo na to nemá... Prakticky nedokáže absolvovať súboj so súperovým hráčom bez faulu. Nielen v domácom stretnutí proti Kostanaju, ale aj dnes, skôr kazil, ako tvoril, skôr ubližoval tímu, ako pomáhal. V 58. minúte videl za ďalší zo svojich zbytočných a príliš tvrdých faulov len žltú kartu, a pre istotu ho v 76. minúte tréner vykúpil z utrpenia a vystriedal.

Martin Chrien, Kristóf Domonkos, David Jackuliak. Len niekoľko mien, ktoré mohli dnes v prospech Ružomberok zvýšiť vedenie, opokojiť tím a publikum, no neurobili tak. Práve toto je rozdiel medzi kvalitnými hráčmi a priemernými futbalistami. Šancu vycítia, a urobia správne, alebo nesprávne rozhodnutie. Ružomberok dnes s kvalitným prvotriednym útočníkom mohol proti Trenčínu prakticky bez problémov vyhrať aj rozdielom triedy, možno viac.

Nestalo sa tak. Chudobná a utrpená výhra 1:0 sa síce počíta do tabuľky Niké ligy, ale dnešný výkon by s určitosťou nestačil v európskom zápase v Splite (vo štvrtok 15.8.) na postup, na strelenie gólu.

Chýbal tam Martin Boďa. Útočník, ktorý už viackrát dokázal, že na rozdiel od iných má čuch na gól. Proti Trabzonsporu mu ku životnému presnému zásahu chýbali milimetre. V šestnástke súpera vycvičil dvoch obrancov a nádhernou obaľovačkou opečiatkoval žrď...

Dnešok by mohol byť pre Ružomberčanov, ale hlavne pre trénera Ondřeja Smetanu vážnym varovaním. Ak chcú s Hajdukom Split postúpiť ďalej, a rozhodne na to majú, musia podať diametrálne iný, podstatne lepší a kvalitnejší výkon, ako dnes.

MFK RUŽOMBEROK - AS TRENČÍN 1:0 (1:0). Góly: 5. Múdry (11 m). ŽK: 54. Gomola, 58. Luterán – 22. Ibrahim, 42. Gajdoš. MFK Ružomberok: Frühwald – Gomola, Maslo (C), Gabriel (46. Malý) – Chobot, Múdry, Luterán (76. Lavrinčík), Domonkos – Kelemen (58. Chrien), Jackuliak (87. Madleňák), Gerec (58. Hladík). AS Trenčín: Sláviček – Hájovský, Stojsavljevič, Bondarenko, Holúbek (85. Skovajsa) – Bariš (C) (40. Ben Sallam) – Gajdoš, Zorić (76. Donkor) – Uchegbu, Ibrahim (76. Mikulaj), Sunday (85. Praženka). Rozhodca: Ziemba – Pacák, Vass. Diváci: 1072.