• Ružomberok
  • Šport
  • 16. október 2024
  • 64

V dohrávanom 2. kole ženskej Tipos extraligy v basketbale nastúpili na domácej palubovke v Koniarni hráčky MBK Ružomberok proti BK Slovan Bratislava. Jasným papierovým favoritom stretnutia boli zverenky Juraja Suju.

Od začiatku túto pozíciu potvrdzovali. Už v prvej štvrtine nasúkali súperovi 25 bodov, pričom inkasovali len 6. Do polčasu svoj náskok navýšili na 30 bodov (48:18). Po zmene strán však už nárast skóre Ružomberka nebol taký očividný, záverečnú štvrtinu vyhrali domáce hráčky len o dva body 16:14. Napriek tomu si pohodlný náskok ustrážili a bratislavský Slovan zdolali presvedčivo o 39 bodov - 85:46.

Domácim fanúšikom sa predstavia aj túto sobotu proti BK ŠK UMB Banská Bystrica, pričom začiatok zápasu je v Koniarni o 18:30. Aj nasledujúcu sobotu uvidia priaznivci MBK domáci zápas Ruže, súperom bude od 19:00 ďalší banskobystrický klub a lanský vicemajster - Slávia.

MBK Ružomberok - BK Slovan Bratislava 85:46 (25:6, 48:18, 69:32). Jackovecová 22, Kaľužná 13, Mikovčáková a Kraislová po 11, Ďuratná 10, Jarošová 9 - Lüttmerdingová 14, Tripkovićová 11, Sobôtková, Ziburová a Mikulová po 4. Štvrtiny: 25:6, 23:12, 21:14, 16:14. TH: 21/16 - 17/13. Trojky: 9-5. Diváci: 50. Rozhodovali: Donovalová, Bullo a Viazanko.